Вести
06.06.2025.

Министру Гашићу приказана обука на борбеним оклопним возилима „Лазар 3“

Ministry of Defense

Министар одбране Братислав Гашић обишао је данас припаднике 31. пешадијског батаљона Треће бригаде копнене војске и Тимочке бригаде, у касарни „Никола Пашић“ у Зајечару, као и кадете 148. класе Војне академије током извођења обуке у војном комплексу „Кривул“.

Ministry of Defense

На почетку обиласка приказана је обука на вишенаменским борбеним оклопним возилима „Лазар 3“ и МРАП. Том приликом, министар Гашић изразио је задовољство професионализмом и високим нивоом обучености припадника система одбране.

Ministry of Defense

- Данас сам имао прилику да видим део обуке припадника војске на савременим оклопним борбеним возилима и противоклопним системима, а посебан утисак оставило је њихово задовољство зато што раде на савременим средствима наоружања која смо у претходном периоду набавили и која су утицала на повећање оперативних способности наших јединица. Припадници Војске Србије свакодневно показују посвећеност, храброст и одговорност у извршавању свих задатака - рекао је министар одбране.

Ministry of Defense

Континуираном реализацијом бројних вежбовних активности и практичне обуке на оклопним борбеним возилима, обезбеђује се висок ниво борбене готовости.

Ministry of Defense