Vesti
22.07.2025.

Nova borbena oklopna vozila „Miloš“ za kontingent Vojske Srbije u Libanu

Ministarstvo odbrane

Iz baze „Jug“ put Libana, preko Hrvatske, Slovenije i dalje morem, danas je krenuo konvoj borbenih i neborbenih vozila namenjenih kontingentu Vojske Srbije u mirovnoj operaciji Ujedinjenih nacija u toj bliskoistočnoj zemlji.

Ministarstvo odbrane

Reč je o novim borbenim oklopnim vozilima „Miloš“, kao i terenskim vozilima „Tojota“, sa pratećim naoružanjem i opremom. 

Ministarstvo odbrane

Vozila će koristiti pešadijska četa Vojske Srbije koja je raspoređena u sektoru „Istok“ i izvršava zadatke patroliranja i osmatranja, uz obezbeđenje baze u kojoj je smeštena.

Ministarstvo odbrane

Vojska Srbije je učešće u mirovnoj operaciji Ujedinjenih nacija u Libanu otpočela 2010. godine. Osim pešadijske čete u sektoru „Istok“, gde su angažovani i naši štabni oficiri i element nacionalne podrške, trenutno je u zoni operacije, u sektoru „Zapad“, raspoređen i vod Vojske Srbije za zaštitu mirovnih snaga.

Ministarstvo odbrane